WYDARZENIA

Walne Zebranie Spraozdawczo Wyborcze za 2011 rok

W sobote 3 marca 2012 roku o godz. 17.00 odbyło sie  Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Stowarzyszenia Mokrelipie za rok 2011. W zebraniu uczestniczyło 17 członków stowarzyszenia i 5 zaproszonych gości reprezentujacych SP w Zaburzu, Sp w Radecznicy, BS w Radecznicy,  Radę Parafialną i Radę Sołecką wsi Mokrelipie. Zebranie udzieliło absolutorium zarządowi i przyjęło plan działania na 2012 rok.


 


Na zakończenie zebrania przy ciastku i kawie wesoła wymiana doświadczeń.


Dolina Wieprza i Poru napisała

"Spotkanie integracyjne w Mokrymlipiu
16 lutego 2012 r. w Świetlicy Środowiskowej w Mokrymlipiu odbyło się spotkanie integracyjne w związku z realizacją projektu w ramach działania Małe Projekty pn. Aktywizacja seniorów w oparciu o lokalne zasoby społeczne i kulturowe w miejscowości Mokrelipie.
Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie „Twórzmy Dobro”, które dzięki pozyskaniu dofinansowania w ramach ubiegłorocznego naboru na małe projekty zakupiło wyposażenie do świetlicy położonej w malowniczym sąsiedztwie ruin kościoła w Mokrymlipiu. Na niezapomniany klimat i charakter spotkania złożyły się występy zespołu ludowego „Zaburzanki”, tradycyjne potrawy przygotowane przez organizatorów oraz turniej gier w szachy i warcaby, który był jednym z elementów realizacji zadania. Spotkanie było niepowtarzalną okazją do integracji lokalnej społeczności, jak również miejscem wymiany poglądów i doświadczeń związanych z organizowaniem tego typu przedsięwzięć.
Mamy nadzieję, że aktywność istniejących Stowarzyszeń na terenie lokalnej Grupy Działania „Dolina Wieprza i Poru” będzie zachętą do podejmowania nowych inicjatyw lokalnych ukierunkowanych na rozwój i promocję regionu."

Ziemia odsłania pozostałości po II wojnie światowej

13 kwietnia 2011 przy polnej drodze w naszej miejscowości zauważono jakieś metalowe przedmioty.


Jak się okazało były to pociski przeciwpancerne z czasów II wojny światowej


Saperzy którzy przyjechali na miejsce, przez kilka godzin przeszukiwali teren..

Efektem ich pracy było znalezienie ponad 50 sztuk pocisków przeciwpancernych. Mineło już 66 lat od zakończenia wojny, a jeszcze znajdujemy w ziemi tak niebezpieczne przedmioty. 

Mokrelipie mistrzem Gminy
Mokrelipie zostało halowym piłkarskim mistrzem gminy Radecznica
6 lutego 2011r. o mistrzostwo gminy Radecznica walczyło sześć drużyn. W finale Mokrelipie pokonało Radecznicę 2:1. Finaliści grali w składach: Mokrelipie – Karol Kondrat,Łukasz Wróbel, Wojciech Kondrat I Albert Walczak  ; Radecznica – Marek Bartnik, Albert Chwiejda, Mateusz Kaproń, Damian Krzyszczak i Dawid Maciąg.   (foto Edyta Juśkiewicz)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz