czwartek, 22 października 2015

WYBORY PARLAMENTARNE 2015Wybory parlamentarne: głosujemy na jednego kandydata do Sejmu i na jednego do Senatu
Jak głosować w wyborach parlamentarnych? W niedzielę w lokalu wyborczym otrzymamy dwie karty do głosowania - do Sejmu w formie książeczki, do Senatu - pojedynczej kartki. Ważny głos to taki, gdy stawiamy znak "X" tylko przy jednym nazwisku kandydata do Sejmu i jednym - do Senatu.
Głos można oddać tylko na jednego kandydata. Aby nasz głos był ważny, w kratce z lewej strony nazwiska naszego kandydata należy postawić znak X (dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Jeśli nie oddamy głosu na żadnego z kandydatów, głos będzie nieważny. Nie mają natomiast znaczenia dopiski, np. dopisanie dodatkowych nazwisk poza kratką. Nieważność głosu spowodują np. zakreślenia w kratce (inne niż jeden znak X) lub jej zamazanie.
- Wybieramy tylko jedną listę i tylko jednego kandydata z tej listy. Pamiętajmy, że postawienie znaku X na różnych listach, przy nazwiskach różnych kandydatów spowoduje, że nasz głos będzie nieważny .
Głos na kandydata do Senatu oddamy na pojedynczej, żółtej kartce. W wyborach do Senatu głosujemy także tylko na jedną osobę - stawiając znak X przy nazwisku wybranego przez nas kandydata na senatora.
Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21. - Idąc do lokalu zabieramy ze sobą dokument ze zdjęciem, może to być dowód osobisty, paszport lub legitymacja.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz