środa, 2 lipca 2014

VI FORUM KOBIET AKTYWNYCH


W poniedziałek na ziemię hrubieszowską  do Mircza zjechało około tysiąc trzysta kobiet z Lubelszczyzny. Panie wzięły udział w dwudniowym Forum Kobiet Aktywnych, czyli święcie aktywności kobiet mieszkających na lubelskiej wsi.
Tegoroczna szósta już edycja Forum Kobiet Aktywnych poświęcona była trans granicznej współpracy. – „Te spotkania dla nas wszystkich są przekraczaniem pewnych granic możliwości, myślenia o tym co możemy, potrafimy i co byśmy chciały" - mówiła Henryka Strojnowska, była wicewojewoda lubelski.

Kobiety Aktywne Stowarzyszenia Mokrelipie: (od prawej: Basia, Renata, Małgosia, Monika i Janina).


Przybyłe Panie, z zawodu: rolniczki, właścicielki gospodarstw agroturystycznych, dyrektorki ośrodków pomocy społecznej i bibliotekarki, zdobyły się na odwagę i  wzięły udział w prawdziwym pokazie mody przygotowanym przez lubelską projektantkę Marzenę Efir. „Kobiety ze wsi też są piękne, pełne wdzięku, seksapilu” – podkreślała Iwona Przewor, prezes Stowarzyszenia Bona Fides, organizator imprezy.Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tkactwa ludowego...


i auto motywacji..


Do łez bawił wszystkich Kabaret Hrabi, angażując do swoich występów uczestników Forum. 
A... i do nauki tańca nowoczesnego nie brakowało chętnych.
Wieczorem zaś "Noc Świętojańska" przy ognisku z uczestniczkami Akademii Kobiet Aktywnych. Prezes Stowarzyszenia Mokrelipie Andrzej Kondrat z Panią Tatianą Urlich Kobietą Aktywną z Gminy Cyców. Pokaz ognia w wykonaniu grupy z Puław był kolejną atrakcją dnia a właściwie późnego wieczoru.Oj... szkoda było odjeżdżać do domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz